GİZLİLİK İLKELERİ – Aklımı Severim

GİZLİLİK İLKELERİ

GİZLİLİK İLKELERİ

Müşteri’nin, Aklımı Severim ile paylaşmış olduğu bilgilerin şahsına ait olduğu ve bu bilgilerin, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yürütülebilmesi ve iletişim araçlarına uygun bildirimin sağlanması için Aklımı Severim, Pratik Matematik ve Matematik Saati markaları bünyelerindeki diğer tüzel kişiler ile de paylaşılabileceğine onay verdiği kabul edilmektedir.

Aklımı Severim, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta veya satmamaktadır.

Aklımı Severim, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamakta veya yorumlatmaktadır. Kişisel bilgiler kesinlikle içermeyen bu istatistiksel veriler, Aklımı Severim müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Aklımı Severim iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Müşteri’nin internet sitesine girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Müşterinin üyelik adresi ve şifresinin üçüncü kişiler tarafından biliniyor ve üyeliğin kullanılıyor olmasından Aklımı Severim hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Aklımı Severim, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgileri (isim, yaş, ilgi alanları, e-posta vb.) Müşteri’den talep etmektedir. Aklımı Severim bilgi bankasında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanyalar, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetleri ve kişisel bilgiler vasıtasıyla oluşturulacak reklam, tanıtım, pazarlama faaliyetlerinin devam etmesi amacıyla saklanmakta ve bu amaçlarla kullanılmaktadır.

Müşteriler, Aklımı Severim’den gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan “Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak veya kullanıcı hesabındaki üyelik bilgileri kısmında yer alan ‘’Kampanya duyuruları ile ilgili e-posta almak istiyorum.’’ işaretini kaldırarak ticari e-posta gönderim listesinden kolayca çıkabilir.

Ödeme sayfasında istenen Müşteri kredi kartı bilgileri, siteden alışveriş yapan Müşteri’nin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Aklımı Severim veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Aklımı Severim ara yüzü üzerinden banka ve Müşteri bilgisayarı arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. En üst seviye güvenliği sağlayabilmek için T. Garanti Bankası A.Ş.’nin XXX güvenlikli ödeme sistemlerinden yararlanılmaktadır.

AKLIMI SEVERİM – www.aklimiseverim.com